Lafü-Güzaf

Doğayı Korumak

Doğayı Korumak

Dünyada üç şeyin korunmaya ihtiyacı olduğunu düşünürüm.

1.Çocuklar
2.Hayvanlar
3.Doğa

Çünkü bu üçü kadın ve erkek karşısında savunmasız ve korunmaya muhtaçtır. Ben kadın hakları veya erkek hakları gibi kavramlara destek vermem çünkü bu iki sınıfta kendini koruyabilecek fiziki ve akli güce sahip.

Ama benim için doğa, hayvanlar ve çocuklar çıkarlar söz konusu olduğunda pazarlık konusu olamaz.

Evrim kelimesini ve felsefesini hiç sevmem eğer evrimci olsaydım size doğada hak yoktur güçlü güçsüzü yer derdim. Türlerin elimine olması derdim.

Evet doğada hak yoktur ve buna göre kadın hakları veya erkek hakları da yoktur.

Hak insana özgü bir kavramdır doğada yoktur ve Avrupalılar buna medeniyet diyor.

İslam coğrafyasında ise buna hak denir ve diğer adı ise Allah’tır…

Konunun ciddiyetini anlarsınız umarım.   

2 ders Başlangıç Düzeyi
Sinama Üzerinden

Sinama Üzerinden

Bazı konuları anlatmak çok zordur çünkü insanlar yeni bir bilgi ile karşılaştıklarında bunu hemen kabullenmezler.

Buna psikolojide kabullenmenin beş evresi denilmekte.
Bu sebepten bir fikri savunurken ya da bir bilgiyi aktarırken arkanızı bazı kaynaklara dayamanız gerekir yoksa kabullenmenin beş evresinde birinci basamak inkar kısmında elenirsiniz.
Eğer delilleriniz çok sağlam ve inkâr edilemez ise karşınızdaki kişi öfkelenecektir; bu durum ikinci aşama olan öfkedir.
Diyelim ki karşınızdaki kişi öfkelenip gitmedi, sizi trol havuzuna sokmadı (dalgaya almak manasında) ya da sizi öldürmedi ve siz ona çürütemeyeceği kabul edilebilir deliller ile gitmeye devam ettiniz bu seferde
3. evre olan pazarlık aşamasına girecektir. örneğin "sen aşkın olmadığını iddia ediyorsun ama kendin de evlisin bu nasıl oluyor" veya tam tersi "aşk var diyorsun ama bir sevgilinde yok !!!"
Diyelim manyakça bir şekilde bu kişiye fikrinizi anlatmaya devam ettiniz (bunu neden yapasınız ki) çünkü bir çıkarınız var ve buna değer diye düşünüyorsunuz. işte o zaman karşınızdaki insanın tüm inandığı değerleri yıktınız ve onu depresyona soktunuz demektir.   
Eğer o kişi bu depresyondan çıkar ve fikrinizi onaylarsa kabullenme olur... Tasavvuf alimleri buna ölüm ve yeniden doğuş derler ve çok zor bir süreçtir.

İnsanların neden düşünmeyi sevmediklerini, neden yeni fikirlere açık olmadıklarını, neden sizi anlamak istemediklerini buradan anlaya bilirsiniz bu bilgi size dinginlik ve huzur sunar insanlara düşman olmayı bırakırsınız. Cahil, yobaz, bağnaz gibi sınıflandırmalardan uzak durursunuz.
Düşünmeyi seven insanları etrafınıza toplarsınız ki bu da size acı verebilir... Bu seferde yalnız kalmak istersiniz.

Beyin dediğimiz şey glikoz ile çalışır ve glikoz yanması beyninizde ısınmaya neden olur çok düşündüğünüzde kafa tasınızın ısındığını görürsünüz akabinde baş ağrısı. Glikoz için tatlıya ihtiyacınız vardır ki bu da bel bölgenizde bir can simidi şeklinde yağlanma demek.

Düşünen insanların çoğu ya keldir yada göz altları torbalı vardır ayrıca göz altları panda yavrusu gibi karadır. Düşünürlerin çok güzel veya yakışıklı olduklarını da söylemek zor.

O zaman bu mazoşistliği sevmiyorsan yapma...!

 

 

1 ders Başlangıç Düzeyi