Teknoloji son 10 yıldır hiç gelişmedi; farkında mısınız?

İşi gücü olan bir insanım oturup burada bunu yazdıysam acil bir önlem alın bence.

Note 20 ultra kullanıyorum ve evde eski telefonum Note3 bulunmakta

Eskiden Iphone ile kısıtlamalarından dolayı hep dalga geçerdim ama ne yazık ki android dünyası berbat oldu. Artık Iphone kullanıcıları bizimle dalga geçer oldu.

Stockholm sendromum yoktur bir şey özelliğini kaybederse başka yerde ararım onu. Her şeyin bir ederi vardır.

Samsun firması, Huawei gibi acilen android platformuna veda edip arka planda kendine özel bir işletim sistemlerini geliştirmeli yoksa batacak.

Neden bu kadar kızgınım ve artık amiral gemisi model kullanmayıp xiomi, vestel, beko gibi alt sınıf telefonlara geçeceğim çünkü hiçbir anlamınız kalmadı.

Yok çentiği şuraya aldık, yok home tuşunu kaldırdık, yok kenarları oval yaptık, yok parmak izini ekran üzerine aldık, yok katlanır ekran yaptık, yok telefonu daha ince yaptık, yok 3.5 mm jack kaldırdık gibi çoluk çocuk işi algı ve satış pazarlamalarınız gerçek kullanıcıları bezdirdi.

Arkadaş kim bunları sizden istedi amaç ne? Ne işime yaradı bu özellikler?

Ben size kaybettiğim özellikleri sayayım.

  1. Telesekreter uygulamasını tarih ettiniz android dünyasında artık yok operatörden ücret karşılığı alıyorum bu hizmeti
  2. Arayan kişi ile görüşürken görüşmeyi otomatik ses kaydına alıyordum bu sayede not tutmaktan kurtuluyordum ve dolandırıcılardan koruyordum kendimi. Onu da güvenlik bahanesi ile kaldırdınız.
  3. 3.5 mm jack kaldırdınız. Elimdeki mikrofon ve kulaklıkları kullanılamaz yaptınız.
  4. Değiştirilebilir pili güvenlik sebebi ile kaldırdınız powerbank diye bir saçmalık getirdiniz.
  5. Note 3 ile bir dokümanı rahatlıkla çekip ocr tarayabilirken note 20 ile bunu başaramıyorum. Gelişim bunun neresinde? Bir işe yarıyor gibi; bir de üzerine 4 tane kamera koymuşsunuz!
  6. Eski gamepad’imi bile güvenlik sebebi ile tanımıyorsunuz
  7. Note3 telefonumu halen kullanabilirken note 20 için bu mümkün gözükmüyor.

 Sizin güvenlik dediğiniz şeyi neye benzetiyorum biliyor musunuz? Bir bayana mini etek giyme yoksa sana tecavüz ederler diyen din adamlarına benzetiyorum sizin güvenlik anlayışınız güvenlik adı altında özgürlüklerimizi kısıtlamak ve dünyanın kısıtlı kaynaklarını elektronik çöpe çevirmek. Sırf daha fazlasını satmaya zorlamak sizin işiniz.  

Arkadaşım ben parasını verip Windows gibi telefonuma istediğim işletim sistemini yüklemek istiyorum bu müşteriye nasıl bir saygısızlıktır? Android 12 beğenmedim 9, 10 veya 8’e geri dönmek istiyorum buna bile hak tanımıyorsunuz ama bilgisayarıma Windows xp bile kurabiliyorum bu nasıl güvenlik?

Yazıklar olsun size ve dünyaya verdiğiniz elektronik çöplere….